Останні події

Чи можливі докорінні зміни роботи державних установ?

На минулій сесії районної ради заступником голови ради Олександром Кобилинським було озвучено відповідь Радомишльського райвідділку МВС України щодо закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 03 жовтня 2014 року. Сесія прийняла документ до відома.

Нагадаємо, як виникло розслідування. Ще 05 вересня цього року контрольна депутатська комісія райради, яку очолює депутат Володимир Капранчук, після чергового засідання, направила керівництву райради документ у якому йшлося: «обговоривши екологічну ситуацію у місті Радомишлі, комісія вважає, що неодноразова, як у попередні роки, так і у серпні місяці 2014 року, масова загибель риби у русловому ставу річки Мика є можливим вчиненням грубого правопорушення у екологічній сфері та суспільно небезпечним діянням, що посягає на екологічний правопорядок, екологічні права громадян і підлягає розслідуванню правоохоронними органами.

На даний час міський став, який перебуває в оренді, бездоглядний по відтворенню водних біоресурсів. Його береги засмічені побутовим сміттям, плесо ставу не очищалося впродовж десятиліть, покрито на 80% рослинністю.

Комісія звертає увагу на те, що у попередні роки причини неодноразового мору риби у цій водоймі так і не було встановлені. Висновки компетентних державних органів та комісій завжди зводилися до природних факторів - спеки, недостатньої насиченості води киснем, тощо».

Тоді комісія прийняла рішення: « враховуючи неодноразові випадки завдання екологічної шкоди природним ресурсам міського ставу на річці Мика рекомендувати заступнику голови Радомишльської районної ради О.Кобилинському звернутися у правоохоронні органи України з клопотанням про порушення досудового слідства щодо факту виникнення надзвичайною екологічної ситуації у результаті можливого забруднення водойми шляхом викиду шкідливих промислових відходів з підприємств розташованих на її берегах, які призвели до масової загибелі риби у русловому ставу річки Мика впродовж п’яти днів і можуть негативно вплинути на здоров'я людей під час масового виловлювання риби, внаслідок торгівлі нею на ринках та споживання риби».

О.Кобилинський зреагував і направив відповідне звернення До Житомирської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, яка у свою чергу направила його для перевірки у райвідділок міліції. Здавалося б, що цього разу хто б то не був, олігарх, чи простий смертний, а правоохоронці його вирахують.

І ось через 3 місяці райрада отримала Постанову про закриття кримінального правопорушення, а депутати почули результат: кримінальне провадження закрито за відсутністю складу кримінального правопорушення.

Таке рішення прийнято слідчим міліції на підставі повідомлення обласної екологічної інспекції, що за результатами її власних інструментально-лабораторних досліджень проб води гранично - допустимих концентрацій забруднюючих речовин у ставковій воді не виявлено.

Рішення, прийняте у межах кабінету, є простою відпискою. Державний інспектор рибохорони Сергій Кумаринець взяв проби ставкової води лише на 6-й день після виникнення масової загибелі риби і відправив їх в екоінспекцію для досліджень. Отруєна, можливо, промисловими викидами ставкова вода за цей час була вже десь далеко-далеко у Дніпрі.

А відібрані інспектором зразки різних видів загинулої у водоймі риби, напевно, ще й по-сьогодні зберігаються десь у холодильнику. Їх ніхто лабораторно не досліджував. Чи не тому, що саме там у тканині риб треба було шукати концентрацію отрути, її хімічний склад та отруйні компоненти, які б могли привести до власника викидів з такою гаммою небезпечних для тваринного світу речовин?

Наразі вода зі ставка за рішенням комісії райдержадміністрації випущена, береги оголилися. Комісія буде самостійно шукати несанкціоновані джерела промислових та побутових витоків, які, можливо, і по підпільних трубопроводах щедро наповнюють ставок. Але це буде робитися на громадських засадах, добровільно і непрофесійно. Та й порушники вже давно підготувалися до цих перевірок.

На весну ставок знову наповнять водою, розведеться аборигенна риба, якою так плідно славиться ця водойма. А ми з вами почекаємо літа, а з ним і чергового мору риби та появи неї на місцевих ринках.

 

І насамкінець. Чи можливі докорінні зміни роботи державних установ у масштабі всієї країни, коли у невеликому райцентрі, де всі все знають, неможливо щось змінити?

  25 Грудня 2014 +Коментар | подобається